دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی آفلاین چیست؟ و معرفی ابزارهای آن

بازاریابی آفلاین در مقابل بازاریابی آنلاین

5/5 - (4 امتیاز)

بازاریابی آفلاین، در دنیای امروزه ما، بازاریابی و تبلیغات نقش بسیار مهمی در رونق کسب وکار پیداکرده اند، بازاریابی به دو صورت آنلاین و آفلاین انجام می گیرد. با توجه به اینکه اینترنت بر زندگی های امروزه تاثیر زیادی دارد، اما این دلیلی برای برتری بازاریابی آنلاین یا دیجیتال مارکتینگ نسبت به آفلاین نخواهد بود. خیلی از بازاریابی و تبلیغات موفق از طریق آفلاین و رسانه های فیزیکی انجام می شود. در کمپین تبلیغاتی چه به صورت آنلاین یا آفلاین هدف رونق کسب وکار، جذب مشتری و سودآوری بیشتر است. در این مقاله سعی داریم شما را با بازاریابی آفلاین و ابزارهای آن آشنا کنیم، پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

بازاریابی آفلاین به چه معناست؟

این نوع بازاریابی که به آفلاین مارکتینگ نیز شناخته می شود، یکی از روش های تبلیغات برای مشاغل و فروش بیشتر کالا است. در بازاریابی به این روش اینترنت و فضای مجازی هیچ کاربردی ندارد. این روش بازاریابی اغلب موردتوجه شرکت های بزرگ بین المللی و برندهای معتبر دنیا برای حفظ موقعیت خود در عرصه رقابت قرار می گیرد. دو مزیت بزرگ برای استفاده از روش بازاریابی آفلاین نسبت به آنلاین (دیجیتال مارکتینگ) وجود دارد. یکی از آن ها امکان بهره بردن از شیوه ها و استراتژی های مختلف است و دیگری درروش آفلاین اغلب واسطه ای بین فروشنده و خریدار قرار نخواهد گرفت.

مطالب پیشنهادی :
📹 ویدیو مارکتینگ چیست؟

انواع بازاریابی آفلاین

بازاریابی به روش آفلاین از تنوع زیادی برخوردار است که هر شخصی با توجه به میزان هزینه خود یکی از روش های آن را انتخاب می کند. در ادامه چند روش آن را به صورت خلاصه برای شما بیان خواهیم کرد.

  • بازاریابی چریکی
  • بازاریابی به کمک برنامه وفاداری
  • تخفیف قیمت
  • تبلیغات بیلبورد
  • فرصت های مشارکت
  • کارت های شخصی
  • رسانه های اجتماعی

ابزارهای بازاریابی آفلاین

برای بازاریابی آفلاین شما به ابزارهای خاصی نیاز دارید که آن را در اختیار مشتری قرار دهید. به کمک این ابزار کالای خود را در معرض دید مشتری قرار می دهید و برای محصول و برند خود تبلیغ می کنید. از کارآمدترین ابزارها برای بازاریابی می توان استفاده از محصولات چاپی را نام برد. شما علاوه بر محصولات چاپی می توانید از ابزارهای دیگری مانند تبلیغات بیلبورد و رسانه های اجتماعی نیز کمک بگیرید، اما قطعا تاثیرپذیری آن ها کمتر خواهد بود. در ادامه مقاله شما را با مهم ترین ابزارهای چاپی برای بازاریابی آفلاین آشنا خواهیم کرد.

استفاده از کارت ویزیت

کارت ویزیت به عنوان یک ابزار موثر معرف شما، برند مورداستفاده و اطلاعات مختصری در مورد کالای تولیدشده توسط شرکت شما خواهد بود.

ساخت کاتالوگ

در ساخت کاتالوگ اطلاعات کوتاهی در مورد هدف شرکت و کسب وکار در اختیار مخاطبان علاقه مند به برند خود قرار می دهید. در این روش از هر مزیتی که برند شما را خاص جلوه دهد، سخن گفته می شود و درنهایت آن را برای مشتری خود ارسال خواهید کرد.

بروشور

بروشور نیز یکی از محصولاتی چاپی برای تبلیغات آفلاین است. در این روش اطلاعاتی شامل معرفی شرکت، کاربرد محصول و نحوه استفاده از کالای تولیدی را بر روی یک برگه به شکل کتابچه چاپ کرده و در اختیار مخاطب خود قرار می دهید.

سربرگ

سربرگ به برگه های A4 و A5 گفته می شود که در نامه نگاری اداری از آن استفاده می کنند. لوگو چاپ شده در قسمت بالای برگه معرف برند و شرکت شما خواهد بود.

مطالب پیشنهادی :
هوش مصنوعی و دیجیتال مارکتینگ

پاکت نامه

پاکت نامه تبلیغاتی ازلحاظ شکل ظاهری تفاوتی با سایر پاکت ها ندارند، اما در قسمت پشتی آن برند شرکت چاپ می شود.

مجله

مجلات تبلیغاتی معمولا برای تبلیغ چند محصول و برند مختلف هم زمان در یک جلد استفاده می شود. در این مجلات شما می توانید با اختصاص یک صفحه آن به محصول خود، کالا را به صورت خلاصه معرفی کرده و با درج عکس های جذاب مشتری را به سمت برند خود جذب کنید.

تراکت هدایای تبلیغاتی

این روش یکی از بهترین شیوه های تبلیغاتی برای برند شما است. باید با توجه به سازمان و شرکتی که هدایا را برای آن ها ارسال می کنید، تراکت هدایای تبلیغاتی خود را تهیه کنید. این روش کمک زیادی به شناخته شدن برند و تبلیغات برای آن خواهد کرد.

استیکر

استیکر شامل برچسب های چاپی لوکس و فانتزی برای معرفی برند شما است. این برچسب ها بر روی شیشه، سنگ و جاهای مختلف قابل اجرا خواهند بود.

بنر

بنرها یکی از شیوه های بازاریابی آفلاین است که بر روی آن می توان آدرس، نام برند، اطلاعات محصول و تصاویری را چاپ کرده و در نقاط مختلف شهر نصب کنید.

سازه های نمایشگاهی

به ابزار و وسایلی که در غرفه های نمایشگاه برای معرفی برند استفاده می شود، سازه های نمایشگاهی می گویند. از انواع سازه ها می توان به اسپیس فریم، پوستر اسنپ، فوم برد شاسی و… اشاره کرد.

تابلو بک لایت

در این تابلوها از نور پردازی در قسمت های مختلف آن استفاده می شود. این تابلو ها را می توان در سایزها و طرح های متنوعی برای تبلیغات در رستوران ، دفاتر کار، همایش ها و… استفاده کرد. تابلو بک لایت توجه مشتری را به مقدار زیادی به خود جلب خواهد کرد.

تابلو فوم برد

شما در این روش اطلاعات و تصاویری که برای تبلیغات خود نیاز دارید، در سایز های مختلف چاپ کنید و روی شاسی بچسبانید. این روش یکی از شیوه های ماندگار برای تبلیغات شما است؛ زیرا تابلو فوم برد مقاومت و دوام بالایی دارد.

مطالب پیشنهادی :
دیجیتال مارکتینگ (بازاریابی دیجیتال) چیست؟

میز شمارگر استند

این میز به عنوان یکی از شیوه های بازاریابی آفلاین در غرفه های نمایشگاهی است. شما می توانید اسم برند خود، همچنین تصاویری را چاپ کرده و بر روی این میز بچسبانید. از تفاوت این میز با میزهای معمولی می توان به حمل آسان، قابلیت جابجایی راحت و نصب چاپ بر روی آن اشاره کرد.

پاپ آپ

یکی از سازه هایی که در نمایشگاه ها وجود دارند. در این شیوه شما می توانید تبلیغات خود را بر روی یک صفحه با بیشترین فضا چاپ کرده و بروی سازه نصب کنید.

رول آپ

رول آپ نیز یکی از روش های تبلیغاتی چاپی است که در نمایشگاه ها بیشتر مورداستفاده قرارگرفته و به عنوان لوکس ترین سازه نمایشگاهی شناخته می شود.

استفاده از محصولات چاپی برای معرفی و بهبود کسب وکار

این محصولات چاپی ازآنجایی که باعث می شوند برند شما به طور دائم در معرض دید مشتری قرار بگیرد پس نحوه چاپ و طراحی آن باعث جلب توجه کاربر به سمت شما خواهد شد. همچنین محصولات چاپی در هرزمانی می تواند باعث افزایش اعتبار شما در میان مشتریان شود. در این روش با یک بار پرداخت هزینه هرزمانی می توانید برند خود را به مشتری معرفی کنید و در بهبود کسب وکار خود تلاش کنید. علاوه بر این با تبلیغات چاپی اطمینان پیدا خواهید کرد که برند شما قطعا توسط مشتری بررسی شده است.

کلام آخر

برای پیشرفت در هر کسب وکار به معرفی و تبلیغ آن نیاز دارید. برای انجام تبلیغات دو روش آنلاین و آفلاین وجود دارد که هرکدام مزیت هایی دارند. در بازاریابی آفلاین تنوع برای انجام تبلیغات کمتر است که یکی از روش های آن استفاده از تبلیغات چاپی است. این روش ماندگارترین شیوه برای شناساندن برند خود به مشتری است. در این مقاله پروکلیک سعی کردیم شما را با بازاریابی آفلاین و ابزارهای لازم برای انجام آن آشنا کنیم، امیدواریم با خواندن آن اطلاعات کافی را به دست آورده باشید. برای استفاده از تبلیغات آنلاین پکیج دیجیتال مارکتینگ ما یکی از بهترین گزینه هاست.

مطالب پیشنهادی :
استراتژی های بازاریابی (marketing strategy)

 

سوالات متداول بازاریابی آفلاین

این نوع بازاریابی که به آفلاین مارکتینگ نیز شناخته می شود، یکی از روش های تبلیغات برای مشاغل و فروش بیشتر کالا است. در بازاریابی به این روش اینترنت و فضای مجازی هیچ کاربردی ندارد. این روش بازاریابی اغلب موردتوجه شرکت های بزرگ بین المللی و برندهای معتبر دنیا برای حفظ موقعیت خود در عرصه رقابت قرار می گیرد.
بازاریابی به روش آفلاین از تنوع زیادی برخوردار است که هر شخصی با توجه به میزان هزینه خود یکی از روش های آن را انتخاب می کند. در ادامه چند روش آن را به صورت خلاصه برای شما بیان خواهیم کرد.
برای بازاریابی آفلاین شما به ابزارهای خاصی نیاز دارید که آن را در اختیار مشتری قرار دهید. به کمک این ابزار کالای خود را در معرض دید مشتری قرار می دهید و برای محصول و برند خود تبلیغ می کنید. از کارآمدترین ابزارها برای بازاریابی می توان استفاده از محصولات چاپی را نام برد.
این محصولات چاپی ازآنجایی که باعث می شوند برند شما به طور دائم در معرض دید مشتری قرار بگیرد پس نحوه چاپ و طراحی آن باعث جلب توجه کاربر به سمت شما خواهد شد. همچنین محصولات چاپی در هرزمانی می تواند باعث افزایش اعتبار شما در میان مشتریان شود. در این روش با یک بار پرداخت هزینه هرزمانی می توانید برند خود را به مشتری معرفی کنید و در بهبود کسب وکار خود تلاش کنید

 

بیشتر بخوانید

‫0/5 ‫(0 نظر)

خرید بازدید سایت و وبلاگ، بازدید ایرانی خارجی، کاهش و افزایش رتبه الکساخرید اکانت و اشتراک پریمیوم سایت MOZ pro

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا